Menu Zamknij

Umuzykalniające zajęcia dla dzieci

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci (grupowe w formie online)

Wiek dzieci: różnorodny od małych dzieci do ok. 10 roku życia
. Zapraszam wszystkie dzieci, które są w rodzinie.
Aktywna obecność chociaż jednego rodzica jest obowiązkowa i wynika z troski o bezpieczeństwo dzieci z jednej strony i jest też zaproszeniem do budowania dobrej relacji rodzinnej opartej na muzyce z drugiej strony.

Łącząc dzieci w takim wieku idę za myślą Marii Montessori, która zakładając grupy dziecięce łączyła je wiekowo, wzorując się na naturalnych różnicach wieku dzieci w rodzinie. Ponadto ze względu na formę online bardzo się cieszę, jeśli w zajęciach biorą udział całe rodziny.
W normalnych warunkach, to grupa dzieci tworzyła wspólne doświadczenie muzyczne. W warunkach online takie doświadczenie chcemy przekazać w środowisko rodzinne dziecka/dzieci.

Długość i częstotliwość zajęć: 2 razy w tygodniu po 30 minut.
Moja propozycja wynika z tego, że dzieciom trudno skupić się będąc online dłużej niż 30 minut.
Dwa spotkania w tygodniu będą umacniały efekt pedagogiczny.

Zajęcia w większości będą oparte na metodzie Zoltana Kodaly. W razie potrzeby będę wykorzystywała też inne elementy z pedagogicznych metod umuzykalniających.

Uwagi do formy online:
1. Poproszę każdego z rodziców o oświadczenie, że nie będzie nagrywał zajęć. W czasie połączenia będą widoczne inne dzieci i nie chciałabym by była naruszona ich prywatność.
Jeśli będzie taka potrzeba, by odtworzyć w domu jakąś melodię po zajęciach, chętnie nagram osobno plik i udostępnię w formie innej niż nagranie z zajęć.

2. Wymagania sprzętowe.
Żeby lekcja przebiegała płynnie potrzebujemy dobre łącze internetowe. Do tego urządzenie z kamerką i mikrofonem. Z reguły laptop wystarcza.


W razie zainteresowania lub dodatkowych pytań proszę o kontakt: