Menu Zamknij

Filozofia szkoły

Cup of music

Chcę szybko zacząć grać na pianinie

W ramach zajęć w Cup of Music dążymy do tego, by jak najszybciej zacząć samodzielnie grać.

Uczymy się podstawowych zasad teorii muzyki, by zagrać pierwszą piosenkę. I to co jest najlepsze w tej metodzie, to fakt, że zasady, których użyliśmy są uniwersalne. Będziemy ich używać do kolejnych i kolejnych piosenek!
Uczysz się raz – grasz całe życie. Szybko i prosto.
Jeśli chcesz zostać profesjonalnym muzykiem w obszarze muzyki klasycznej – to nasza szkoła nie jest dla Ciebie. Szukaj tradycyjnych nauczycieli.
Jeśli chcesz grać szeroko pojętą muzykę popularną – zapraszamy! Jesteś w dobrym miejscu.

Czy to naprawdę takie proste?

I to rzeczywiście działa! Nauczysz się patrzeć przestrzennie na melodię i sam dobierać akompaniament do swoich ulubionych piosenek.

A co dalej?

Czy muszę umieć śpiewać?

W naszej metodzie uczymy rozpoznawać dźwięki z pamięci – jeśli tylko zechcesz tak poszerzać swój warsztat. Do czego to jest potrzebne?

Wyobraź sobie, że usłyszałeś w radiu ciekawą melodię, która wpadła Ci w ucho. Siadasz do pianina i chcesz ją odtworzyć. Jeśli znasz dźwięki, jeśli Twój umysł nauczył się na jakiej wysokości leży dana nuta bez trudu zagrasz ją niemal z marszu. Im większa praktyka, tym lepsze rezultaty!

A najlepsze jest to, że nasza współczesna muzyka oparta jest o gamy w systemie, w którym jest tylko 8 dźwięków. Piosenki z reguły nie przekraczają tych granic.

Czy trudno nauczyć się ośmiu dźwięków?
Jeśli nigdy tego nie robiłeś – początki mogą być trudne. Ale nie zniechęcaj się!
Doświadczenie pokazuje, że osoby, które zaczęły ćwiczyć swój słuch obok lepszej orientacji na klawiaturze zaczęły również lepiej śpiewać!
To jest naprawdę ciekawa przygoda – nie wiesz gdzie jeszcze może Cię zaprowadzić:)

Gotowy na lekcje pianina?

Jeśli nasze podejście do nauki Cię zaciekawiło – odezwij się. Chętnie odpowiadamy na wszelkie pytania. Pamiętaj, że uczymy również online! Możesz uczyć się z nami gdziekolwiek mieszkasz.

Kontakt:

Czekamy na Ciebie!